✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-07D0-K1B1K2A7J050011 |
| Manufacturer Product Number: | 07D121KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-07D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | 07D |
| Varistor Voltage (Vv) : | 120(108~132) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 200V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC100V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 1750A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-07D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 07D Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

05D820K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:145V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D560K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:110V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,500A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D330K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:73V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D181K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D560KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:100V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

10D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D511K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D781K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC640V ,Vv:780(702~858) ,Vc:1290V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D781KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC640V ,Vv:780(702~858) ,Vc:1290V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D270K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:210V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D821K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D221KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:380V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D561K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D112K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D181K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:320V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in