✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-10D0-G6B8ACC5L751512 |
| Manufacturer Product Number: | 10D821KJ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-10D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø10mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 820(738~902) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 1355V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC670V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 3500A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC670V ,Vv:820(738~902) ,Vc:1355V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-10D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_10D_ Series_v2306.1.pdf |
| Safety certification | SOCAY_Varistor_VDE_Marks_Approval _40055275_300.pdf |
| SOCAY_Varistor_UL_VZCA2.E490791.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

10D391K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC320V ,Vv:390(351~429) ,Vc:650V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

10D361KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:595V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D511K-C5.0
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,2500A ,Short straight lead ,P7.5mm ,L5.0±0.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.035335 More

05D681K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:210V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D681K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,2500A ,Short straight lead ,P7.5mm ,L5.0±0.5mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.039752 More

10D511KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D241K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:415V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D121KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:210V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D680KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC56V ,Vv:68(61~75) ,Vc:150V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D511KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D112KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:177V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D431KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:710V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D271K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in