✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-10D0-J8AAAHE5L751512 |
| Manufacturer Product Number: | 10D112K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-10D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø10mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 1100(990~1210) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 1814V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC895V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 2500A |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC895V ,Vv:1100(990~1210) ,Vc:1814V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-10D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_10D_ Series_v2306.1.pdf |
| Safety certification | SOCAY_Varistor_UL_VZCA2.E490791.pdf |
| SOCAY_Varistor_VDE_Marks_Approval _40055275_300.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

10D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D271KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D241K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:395V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D751KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC615V ,Vv:750(675~825) ,Vc:1240V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,1200A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-07D
$0.021204 More

05D681K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC560V ,Vv:680(612~748) ,Vc:1120V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D560K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC45V ,Vv:56(50~62) ,Vc:123V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D470KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

14D471K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D
$0.226177 More

05D221KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:380V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D361KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC300V ,Vv:360(324~396) ,Vc:620V ,500A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

05D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:177V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in