✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-14D0-F4F5BED5L750013 |
| Manufacturer Product Number: | 14D561K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-14D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø14mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 560(504~616) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 925V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC460V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 4500 |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC460V ,Vv:560(504~616) ,Vc:925V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-14D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 14D Series_v2203.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-28
Quantity
Unit Price
5
$0.158400
20
$0.118800
100
$0.099000
MPQ:500
MOQ: 500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

10D102KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC825V ,Vv:1000(900~1100) ,Vc:1650V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:210V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D820KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:145V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D331K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC275V ,Vv:330(297~363) ,Vc:570V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D221KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D221KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC180V ,Vv:220(198~242) ,Vc:360V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D180KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D301KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D911K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC745V ,Vv:910(819~1001) ,Vc:1500V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D820K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC65V ,Vv:82(74~90) ,Vc:135V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D511KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D181KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D511KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC415V ,Vv:510(459~561) ,Vc:845V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D621K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D201K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:340V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D330KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC26V ,Vv:33(29.5~36.5) ,Vc:66V ,500A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D431K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC350V ,Vv:430(387~473 ,Vc:745V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D781K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC640V ,Vv:780(702~858) ,Vc:1290V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in