✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | V1-14D0-H3G4G7D5L750013 |
| Manufacturer Product Number: | 14D471K |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-MOV-14D |
| Type : | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| Size : | Ø14mm |
| Varistor Voltage (Vv) : | 470(423~517) |
| Maximum Clamping Voltage VC : | 775V |
| Maximun allowable voltage (VDC) : | DC385V |
| Withstanding Surge Current (Imax)A : | 4500 |
| Description: | Radial Lead Metal Oxide Varistor ,14D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:775V ,4500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,- ,SOCAY-MOV-14D |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-MOV-14D |
| Product Type | Radial Lead Metal Oxide Varistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Material | No Radioactive Material |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Storage Temperature | -55℃ ~ +125℃ |
| Body | Nickel Plated |
| Leads | Tin Plated |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 14D Series_v2203.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-25
Quantity
Unit Price
5
$0.603138
20
$0.452354
100
$0.376961
MPQ:500
MOQ: 500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

10D270KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC22V ,Vv:27(24~30) ,Vc:53V ,2000A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D390KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:80V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D241K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC200V ,Vv:240(216~264) ,Vc:415V ,400A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D201KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC170V ,Vv:200(180~220) ,Vc:340V ,3500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

05D22KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC18V ,Vv:22(19.5~26) ,Vc:48V ,250A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

05D181KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:320V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

10D271K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D181KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC150V ,Vv:180(162~198) ,Vc:300V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:93V ,250A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D271KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC225V ,Vv:270(243~297) ,Vc:455V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D470K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC38V ,Vv:47(42~54) ,Vc:104V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-05D
$0.000000 More

07D101KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC85V ,Vv:100(90~110) ,Vc:165V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

10D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:36V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

10D390K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC31V ,Vv:39(35~43) ,Vc:77V ,500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More

07D621KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC505V ,Vv:620(558~682) ,Vc:1025V ,1750A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D180K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC14V ,Vv:18(15~21.6) ,Vc:40V ,100A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV
$0.000000 More

07D121K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC100V ,Vv:120(108~132) ,Vc:200V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

07D301K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,07D ,DC250V ,Vv:300(270~330) ,Vc:500V ,1200A ,Single bend ,P5.0mm ,- ,SOCAY-MOV-07D
$0.000000 More

05D471KJ
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,05D ,DC385V ,Vv:470(423~517) ,Vc:810V ,800A ,Long straight lead ,P5.0mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-05D
$0.021201 More

10D151K
Radial Lead Metal Oxide Varistor ,10D ,DC125V ,Vv:150(135~165) ,Vc:250V ,2500A ,Long straight lead ,P7.5mm ,L15.0±1.0mm ,SOCAY-MOV-10D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in