✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-28K7F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F28K7E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 28.7KΩ(28.7KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,28.7K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F604KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,604K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J10M0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F31K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,31.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F412KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F133KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F221KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,221K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K75Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.75K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J510RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in