✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-47R5F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F47R5E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 47.5Ω(47.5R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,47.5R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-18

HR0402F154KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,154K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F68K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,68K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K94Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.94K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F47K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K23Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.23K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F301RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,301R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F102RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,102R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F590KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,590K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K07Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.07K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in