✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F04-5020-A500Y7FAFSCA |
| Manufacturer Product Number: | FSC-F500MV2T02380BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-FSC(P) |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 500mA(0.5A) |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,500mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-FSC(P) |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | Walter_FSC(P).pdf |
| Electronic | Walter_POWER_Fuses.pdf |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Change Notice | 管状包装变更函(1).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-25
Quantity
Unit Price
1
$0.293188
20
$0.213228
100
$0.143929
MPQ:1
MOQ: 1
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

MTT-T20A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,-
$0.178200 More

TSC-T1A60V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.086742 More

MTT-T20A0V2T06089BHG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,Shape
$0.186425 More

TSC-T12A0V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.086742 More

TSC-T6A30V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.070048 More

TSC-T2A50V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,2.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.103265 More
ICP-T3A15V2T02300AM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,braid
$0.068843 More
MTT-T30A0V2T06089BHG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,Shape
$0.186425 More

TSC-T15A0V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.098790 More

FSC-F6A30V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.059398 More

TSC-T12A5V2T01000BM1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.098086 More
ICP-T250MV2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,250mA ,250VAC ,慢断型 ,轴状带引线 ,WALTER-ICP ,-
$0.057115 More
ICP-T1A25V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.053308 More

MTP-T20A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,-
$0.234066 More

FSC-F8A00V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.053460 More
ICP-T1A60V2T02300BFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.077448 More

MTP-T15A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,-
$0.204808 More

FSC-F10A0V2T01000BM5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.053308 More

FSC-F16A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,16A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.083160 More

TSC-T20A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.119409 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in