| Product number: | F05-5020-15A02ETACTFA |
| Manufacturer Product Number: | RTI-20T15A250-G-00 |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-RTI-20 |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 15A |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-RTI-20-Ceramic |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

RFI-20 F100mA 250V
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,100mA ,250V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.067015 More

RTI-20T4A250V
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

RTI-10-T10A-250V
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,-
$0.000000 More

LBRTG200200A00
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.060923 More

RTI-30T10A250V
Glass Tube Fuses ,6.35*32mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.059400 More

RTI-10.075
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,750mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,-
$0.000000 More

RTI-30T12.5A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-30-GLASS ,-
$0.205884 More

TMD-T8A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.114231 More

TAP-T630MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,630mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.096380 More

FSD-F3A15V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.086054 More

TAP-T5A00V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.061959 More

TSD-T6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.072498 More

6E1500A
Glass Tube Fuses ,6*30mm ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.068671 More

TSD-T1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.454144 More

TSD-T4A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.084333 More

TMD-T1A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.106616 More

SIC-T1A50V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.065797 More

FSD-F6A30V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

TAP-T315MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,315mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.087577 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in