The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-2A60F50CSMSA |
| Manufacturer Product Number: | mSMD260-24V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-mSMD |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 2.6A |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-mSMD |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SEA&LAND_mSMD.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-04
Quantity
Unit Price
10
$0.134031
50
$0.117277
200
$0.100523
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD1210-010-60V
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
SMD0805-035-16V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD050-30V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.037620 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
mSMD300
PPTC SMD ,1812 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.047977 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD1210-175
PPTC SMD ,1210 ,1.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.054298 More
SMD100L
PPTC SMD ,2920 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
nSMD016-48V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More

SL1206200-16V
PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD110-30V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,30V ,- ,Chip SMD
$0.040514 More
mSMD200-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
mSMD150
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
nSMD150-16V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in