✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L03-0605-4R7M2A00SMA |
| Manufacturer Product Number: | MWSA0605S-4R7MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-MWSA |
| Type : | Molded Power Inductors |
| Size : | 0605(6.6*7*4.8mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| DC Resistance : | 6A |
| Description: | Molded Power Inductors ,0605(6.6*7*4.8mm) ,4.7uH ,±20% ,6A ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-MWSA |
| Product Type | Molded Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SL_MWSA-S_Series.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-09

MWSA0605S-470MT
Molded Power Inductors ,0605(6.6*7*4.8mm) ,47uH ,±20% ,2A ,Chip SMD
$0.084806 More

MWSA0624S-2R2MT
Molded Power Inductors ,0624 ,2.2uH ,±20% ,7A ,Chip SMD ,SUNLORD-MWSA
$0.066825 More

MWSD1608FE4R7KT
Wire Wound Chip Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,4.7uH ,±10% ,420mA ,Chip SMD
$0.033690 More

MWSA1206S-4R7MT
Molded Power Inductors ,1265 ,4.7uH ,±20% ,19.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-MWSA
$0.349546 More

ETC1335SR47MTT
Molded Power Inductors ,1335 ,470nH ,±20% ,32A ,Chip SMD
$0.598935 More

ETC2016H-1R0MTT
Molded Power Inductors ,201610 ,1uH ,±10% ,3.5A ,Chip SMD ,-
$0.047416 More

ETC1040S470MTT
Molded Power Inductors ,1040 ,47uH ,±20% ,3A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0640H1R0MTT
Molded Power Inductors ,0640 ,1uH ,±20% ,10A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1030H1R5MTT
Molded Power Inductors ,1030 ,1.5uH ,±20% ,10A ,0.009R ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0650H4R7MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,4.7uH ,±20% ,6.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0520H1R0MTT
Molded Power Inductors ,0520 ,1uH ,±20% ,7A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.298326 More

ETC0630S470MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,47uH ,±20% ,800mA ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.044920 More

ETC0630H1R0MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,1.0uH ,±20% ,12A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More

ETC0650H150MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,15uH ,±20% ,3.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0630S220MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,22uH ,±20% ,3.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.041177 More

ETC0520S1R0MTT
Molded Power Inductors ,0520 ,1uH ,±20% ,7A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.086097 More

ETC1050S330MTT
Molded Power Inductors ,1050 ,33uH ,±20% ,4A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0420H100MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,10uH ,±20% ,1.5A ,Chip SMD ,0.2R
$0.054902 More

ETC1250S4R7MTT
Molded Power Inductors ,1250 ,4.7uH ,±20% ,12A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.000000 More

ETC0630H2R2MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,2.2uH ,±20% ,8A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in