✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-1812-1R80F1Q001QVCR |
| Manufacturer Product Number: | CR1812F1R80E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 1812 |
| Resistance Value : | 1.8Ω |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±400PPM |
| Resistance Power : | 3/4W(0.75W) |
| Description: | Thick Film Chip Resistor1812 ,1.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±400PPM ,EVER-CR |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _CR.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-19

CR0201F5M60Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.6M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F270KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,270K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F11K3Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,11.3K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F309RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,309R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F47R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,47R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3M90Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.9M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F475KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,475K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F23R2Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,23.2R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F10K7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,10.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5K60Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.6K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F430RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,430R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F604RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,604R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F121RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,121R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K65Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.65K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K40Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.4K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F12K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,12K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F32R4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,32.4R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F365KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,365K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F56R2Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,56.2R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K42Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.42K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in