✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-47K0F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F47K0P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 47KΩ(47KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,47K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER OHMS _HR.pdf |
| ever_HR..U Series.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

HR0402J22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F649RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,649R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F523RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,523R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F169KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F340RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F49K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,49.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.8K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J56R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F107KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in