✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-806KF1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F806KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 806KΩ(806KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,806K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

HR0402J430RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J39K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F115KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,115K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F53K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,53.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F649RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,649R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F196KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,196K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K43Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.43K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K05Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.05K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F42K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,42.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J56K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,56K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in