✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-2K40F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F2K40E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 2.4KΩ(2.4KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,2.4K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

HR0402F340RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,340R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K32Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.32K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F124KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,124K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F191RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,191R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J220KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K78Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.78K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F649RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,649R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F30K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F105RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,105R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F432KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,432K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in