✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-383RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F383RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 383Ω(383R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,383R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402F1K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F196RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,196R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K53Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.53K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F31K6Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,31.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F105KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,105K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J10K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,10K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F27K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F560KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.6K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K13Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.13K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K87Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.87K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F63K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,63.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in