✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R12-2512-100RJ1A001MEAS |
| Manufacturer Product Number: | AS2512J100RE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-AS |
| Type : | Anti-Surge Thick Film Chip resistor |
| Size : | 2512 |
| Resistance Value : | 100Ω |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±150PPM |
| Resistance Power : | 1.5W |
| Description: | Anti-Surge Thick Film Chip resistor,2512 ,100R ,±5% ,1.5W ,- ,±150PPM ,EVER-AS |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-AS |
| Product Type | Anti-Surge Thick Film Chip resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

AS0402F140RQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,140R ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F14R0Q10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,14R ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F10K7Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,10.7K ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402J13K0Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,13K ,±5% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F169RQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,169R ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F1K65Q10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,1.65K ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F196KQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,196K ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F191KQ10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,191K ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F19K1Q10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,19.1K ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F12R1Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,12.1R ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F1K21Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,1.21K ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F11K5Q10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,11.5K ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402J150RQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,150R ,±5% ,1/10W ,- ,±300PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F15R0Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,15R ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402J130KQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,130K ,±5% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F118KQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,118K ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F1R60Q10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,1.6R ,±1% ,1/10W ,- ,±400PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F1K96Q10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,1.96K ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F120KQ10Z
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,120K ,±1% ,1/10W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More

AS0402F133RQ10H
Anti-Surge Thick Film Chip resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/8W ,- ,±200PPM ,EVER-AS
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in