✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-0402-10K0F1Y0000ZCR0 |
| Manufacturer Product Number: | CR0402FF1002G |
| Manufacturer : | LIZ |
| Series : | LIZ-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0402 |
| Resistance Value : | 10KΩ(10KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 1/16W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor ,0402 ,10K ,±1% ,1/16W ,- ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 1005 0201 0402 0603 0805 1206 1210 1812 2010 2512 |
| Resistance Range | 0Ω,1Ω~100MΩ |
| Resistance Tolerance | B=±0.1% D=±0.5% F=±1% G=±2% J=±5% K=±10% |
| Rated Power | 1= 1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W F= 1/16W H=1/20W L |
| Operating Temperature Range | -55℃~+125℃ (01005&0201 ); -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| plating layer | Ag,NiCr ,Ni,Matte Tin |
| Max Working Voltage | 200V |
| Max Overload Voltage | 500V |
| Resistance Value of Jumper | <50mΩ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 丽智_Compan_Profile.pdf |
| 英文LIZ _Profile_e.pdf | |
| Data Sheet | LIZ_CR.pdf |
| Electronic | 1_LIZ麗智電子產品目錄2020 Q3.pdf |
| 丽智LIZ-Electronic.pdf | |
| RoHs Report | LIZ_RZ_ROHS.pdf |
| REACH Report | LIZ_RZ_REACH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-23

CR0201F3K74Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.74K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K49Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.49K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F140KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,140K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F499KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,499K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F20K5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,20.5K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K54Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.54K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5K10Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.1K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K32Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.32K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3M90Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.9M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F3K57Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,3.57K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F402KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,402K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F160KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,160K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F187RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,187R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F115KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,115K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F191KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,191K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F158KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,158K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F24K0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,24K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K30Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.3K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F39R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,39R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F374KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,374K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in