✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-137RF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F137RE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 137Ω(137R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,137R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-18

CRW0612F158RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K43P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.43K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K07P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.07K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in