✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-150KF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F150KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 150KΩ(150KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,150K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in