✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-15R4F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F15R4E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 15.4Ω(15.4R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,15.4R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

CRW0612F127RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18.2K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in