✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-18R2F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F18R2E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 18.2Ω(18.2R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,18.2R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

CRW0612F154KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10M0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in