✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-1K80J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J1K80E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 1.8KΩ(1.8KR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,1.8K ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

CRW0612F210KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in