✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2M00F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F2M00E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2MΩ(2MR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2M ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

CRW0612J120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.2K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in