✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R08-4312-R010F1HKA1JERCF |
| Manufacturer Product Number: | ESRC41F4W0R010K02G |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRC |
| Type : | Low-Resistance Shunt Resistor |
| Size : | 11*3.15*3.3mm |
| Resistance Value : | 0.01Ω(10mR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±50PPM |
| Resistance Power : | 4W |
| Description: | Low-Resistance Shunt Resitor ,11*3.15*3.3mm ,0.01R(10mR) ,±1% ,4W ,KARMA ,±50PPM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRC |
| Product Type | Low-Resistance Shunt Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRC_4320_4312.pdf |
| RoHs Report | Rohs_25_06.pdf |
| REACH Report | Reach_25_06.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

ESRH27F12W0M10M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2726 ,0.0001Ω(0.1mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±150PPM
$0.144570 More

ESR59F8W0M75M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5930 ,0.00075R(0.75mR) ,±1% ,8W ,MnCu ,±75PPM
$0.286990 More

ESR25F5WR005K04S
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.005R(5mR) ,±1% ,5W ,KARMA ,±50PPM
$0.124778 More

ESR39F8WR001K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.001R(1mR) ,±1% ,8W ,KARMA ,±75PPM
$0.212123 More

ESRH31F8W0M70M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3921 ,0.0007R(0.7mR) ,±1% ,8W ,MnCu ,±100PPM
$0.144570 More

ESR25F2W5R005F04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.005R(5mR) ,±1% ,2.5W(2W5) ,FeCrAl ,±20PPM ,ELLON-ESR
$0.124778 More

ESR59F8W1M50K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5930 ,0.0015R(1.5mR) ,±1% ,8W ,KARMA ,±75PPM
$0.286990 More

ESR39D12W0M20M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.0002R(0.2mR) ,±0.5% ,12W ,- ,±100PPM
$0.304458 More

ESR25F3WR003K04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.003R(3mR) ,±1% ,3W ,KARMA ,±50PPM ,ELLON-ESR
$0.500360 More

ESRH51F7WR003F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5931 ,0.003R(3mR) ,±1% ,7W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.163846 More

ESRH31F8W0M75M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3921 ,0.00075R(0.75mR) ,±1% ,8W ,MnCu ,±100PPM
$0.144570 More

ESRH31F4WR004F02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3921 ,0.004R(4mR) ,±1% ,4W ,FeCrAl ,±50PPM
$0.144570 More

ESR27F12W0M20M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2726 ,0.0002Ω(0.2mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±150PPM ,ELLON-ESR
$0.198762 More

ESRH25F7W0M20M04G
Low-Resistance Shunt Resitor ,2512 ,0.0002R(0.2mR) ,±1% ,7W ,MnCu ,±200PPM
$0.168666 More

ESR39F7W1M50K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.0015R(1.5mR) ,±1% ,7W ,KARMA ,±25PPM
$0.169698 More

ESR59F7W0M70M02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5930 ,0.0007R(0.7mR) ,±1% ,7W ,MnCu ,±100PPM
$1.150703 More

ESRH51F7WR002K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,5931 ,0.002R(2mR) ,±1% ,7W ,KARMA ,±75PPM
$0.171075 More

ESR39F4WR004K02G
Low-Resistance Shunt Resitor ,3920 ,0.004R(4mR) ,±1% ,4W ,KARMA ,±75PPM
$0.212123 More

ESRC42F10WR002M01G
Low-Resistance Shunt Resitor ,11*6.2*3.3mm ,0.002R(2mR) ,±1% ,10W ,MnCu ,±100PPM
$0.000000 More

ESRC42F12WR001M01G
Low-Resistance Shunt Resitor ,11*6.2*3.3mm ,0.001R(1mR) ,±1% ,12W ,MnCu ,±100PPM
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in