✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-45K3F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F45K3P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 45.3KΩ(45.3KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,45.3K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

HR0402J3M90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F41K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,41.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2K40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F19K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,19.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K64Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.64K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J560RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,560R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F169KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,169K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F118RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,118R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F205KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,205K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K27Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K62Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.62K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F21K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,21.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F15K8Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in