✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-1206-115KF1V001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR1206F115KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 1206 |
| Resistance Value : | 115KΩ(115KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1/4W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,1206 ,115K ,±1% ,1/4W(0.25W) ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

HR0402F3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K5Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11.5K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F130KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,130K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F316KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,316K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.9M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K83Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.83K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F226KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,226K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F187RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,187R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F634RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,634R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in