✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-287RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F287RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 287Ω(287R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,287R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06

HR0402J30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F52K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K18Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.18K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F681RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,681R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J180RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J39K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K83Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.83K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F150RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,150R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F332KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,332K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F412RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,412R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F487RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,487R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F422KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,422K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J15K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,15K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J510RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,510R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in