✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-2K20F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F2K20E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 2.2KΩ(2K2R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,2.2K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

HR0402F107RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,107R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F536RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,536R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F115KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,115K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J51K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,51K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F390RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,390R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J680KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,680K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J330KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,330K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F140RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,140R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J62R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1K50Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.5K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J12K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K36Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in