✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-374RF1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F374RE04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 374Ω(374R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,374R ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-28

HR0402F133RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,133R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F12K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,12.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F392RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,392R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F23K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,23.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F240KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,240K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F430KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,430K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F27K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,27K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J5M60Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.6M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F43K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,43.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J1M00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K94Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.94K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K01Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.01K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M40Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.4M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F240RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,240R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F226KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,226K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F52K3Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,52.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F210RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,210R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in