✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-37K4F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F37K4E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 37.4KΩ(37.4KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,37.4K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402J4K70Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.7K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J24K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,24K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F665RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,665R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F63K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,63.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K90Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F113KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,113K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F220RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,220R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F549RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,549R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F243KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,243K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K49Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.49K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2M20Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.2M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F232KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,232K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F137KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,137K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F29K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,29.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in