✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-0603-2A00G1FC06DA |
| Manufacturer Product Number: | 06D1200D |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-06D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 0603 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC32V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-06D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Testing Standard | UL248-1 UL248-14 |
| Interrupting Rating | 50 Amperes at 32V DC(250mA-1A) 35 Amperes at 32V DC(1.25A-5A) |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Solding Method | Reflow soldering :260℃, 10s max |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 06D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-03
Quantity
Unit Price
5
$0.058639
20
$0.051176
100
$0.040514
300
$0.029852
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12H2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.031071 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

45E2200A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1700D
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

32E2150A
Surface Mount Fuses ,1032 ,15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.095954 More

32E0500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,500mA ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

24E1300A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.033127 More

24E2200B
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D0375C
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D1700F
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D2120S
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

12D1500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

32E2350A
Surface Mount Fuses ,1032 ,35A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.127939 More

24E1100G
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.035335 More

12B0250B
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

45E3100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,100A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.771037 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in