✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F04-5220-A400Y7FBFSCA |
| Manufacturer Product Number: | FSC-F400MV2T01000BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-FSC |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 400mA |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,400mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-FSC |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Data Sheet | Walter_FSC.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Walter_POWER_Fuses.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

MTP-T30A0V2T02300BG-T
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,bushing
$0.234066 More

TSC-T20A0V2T02380BG-T
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,bushing
$0.000000 More

MTP-T20A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,-
$0.234066 More

FSC-F3A150V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,3.15A ,250V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC(P) ,-
$0.063359 More

TSC-T4A00V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.070048 More
ICP-T2A00V2T02300BW1FM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.057115 More

TSC-T8A00V2T02380BHM5G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.101199 More

TSC-T4A00V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.098790 More

TSC-T6A30V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.098790 More

TSC-T12A5V2T02380BM1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.086742 More

TSC-T12A5V2T02380B1M1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.110149 More

TSC-T16A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.098086 More
ICP-T6A30V2T02300BWFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,Explosion-proof
$0.000000 More
ICP-T1A60V2T02300BFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.077448 More

FSC-F15A0V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.102005 More

FSC-F16A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,16A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.083160 More

TSC+P-T10A0V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC+P ,-
$0.079962 More
MTT-T30A0V2T06089BHG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,Shape
$0.186425 More

FSC-F5A00V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.055288 More

FSC-F12A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,12A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.070358 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in