The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A500E70CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD050-13.2V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 500mA(0.5A) |
| Voltage (V) : | DC13.2V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | Sealand_ nSMD_ Series.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-25
Quantity
Unit Price
20
$0.162814
100
$0.122110
500
$0.101759
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD1210-020-30V
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD1210
$0.024009 More
SMD1210-075-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
nSMD100
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.031832 More
SMD1210-075-24V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.035411 More
SMD0603-002-60V
PPTC SMD ,0603 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
SMD0805-050-16V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD0603-035
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
nSMD150
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.039241 More
SMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SL1206300
PPTC SMD ,1206 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.049690 More
nSMD020-30V
PPTC SMD ,1206 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
mSMD150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
nSMD075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.085937 More
nSMD035-33V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SMD0805-005
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
SMD0805-075-12V
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.034269 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in