The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-1A00G20CS18A |
| Manufacturer Product Number: | SMD2018-100-33V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 1A |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-2018 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17
nSMD035-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
nSMD025-30V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
mSMD020
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More

SL1206350-12V
PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SL1206450
PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.070671 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
nSMD075-33V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-025
PPTC SMD ,1210 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD0603-001
PPTC SMD ,0603 ,10mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.022008 More
mSMD125
PPTC SMD ,1812 ,1.25A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD2018-200
PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More
SMD1210-035-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in