The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A7501C0CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD075-16V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 750mA |
| Voltage (V) : | DC16V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | nSMD075.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-25
Quantity
Unit Price
20
$0.180920
100
$0.135690
500
$0.113075
MPQ:3500
MOQ: 3500
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
mSMD350
PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.052546 More
SMD0805-010-33V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
nSMD025-30V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
nSMD200
PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.148951 More
SL0603150
PPTC SMD ,0603 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.044920 More
nSMD003
PPTC SMD ,1206 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More
SMD0805-020-30V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
SMD2018-050
PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD150-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
nSMD050-30V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.037620 More
nSMD035-16V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More
SMD0805-005
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD0805-035
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD260-16V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in