The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2920-2A001C0CS29A |
| Manufacturer Product Number: | SMD200L |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2920 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2920 |
| Hold Current (A) : | 2A |
| Voltage (V) : | DC16V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2920 ,2A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2920 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15
Quantity
Unit Price
5
$0.236077
20
$0.188861
100
$0.141646
300
$0.094431
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD2018-200
PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
SMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
mSMD375
PPTC SMD ,1812 ,3.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
SMD0805-100-12V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD020-30V
PPTC SMD ,1206 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD1210-200
PPTC SMD ,1210 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.056658 More
SMD1210-050-16V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.028329 More
SMD0603-003-48V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.000000 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
nSMD001
PPTC SMD ,1206 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD020
PPTC ,1206 ,200mA ,24V ,- ,SMD ,-
$0.026045 More
SMD0603-005-24V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD010
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in