✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2920-2A00F50CB29A |
| Manufacturer Product Number: | BSMD2920-200-24V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD2920 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2920 |
| Hold Current (A) : | 2A |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2920 ,2A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD2920 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD2920 |
| Size | 2920 |
| Hold Current (A) | 0.30A~7.0A |
| Trip Current (A) | 0.60A~14.0A |
| Rated Voltage (V) | 10V~60V |
| Typical Power (W) | 1.5W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD2920_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-03
Quantity
Unit Price
1
$0.170585
10
$0.091689
100
$0.081028
300
$0.068234
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1206L-450
PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.074935 More

BSMD0805-110-6V
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.023760 More

BSMD1206-050-6V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.036554 More

BSMD1210L-380
PPTC SMD ,1210 ,3.8A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD0603-004-24V
PPTC SMD ,0603 ,40mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD1206-050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.022846 More

BSMD1206-300-12V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD2018-260-24V
PPTC SMD ,2018 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.000000 More

BSMD1206-100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.028558 More

BSMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.025588 More

BSMD1210L-230
PPTC SMD ,1210 ,2.3A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1210L-650
PPTC SMD ,1210 ,6.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.104178 More

BSMD1206-100-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.020942 More

BSMD1210L-200
PPTC SMD ,1210 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1210L-175
PPTC SMD ,1210 ,1.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1812-125-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.25A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.000000 More

BSMD0603-050-6V
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD0805-050-12V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.022298 More

BSMD0805-125-6V
PPTC SMD ,0805 ,1.25A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.034726 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in