| Product number: | L01-4018-R47M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4018SR47MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 470nH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 5.2A |
| DC Resistance : | 4.5A |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,470nH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-26
Quantity
Unit Price
5
$0.128700
20
$0.099000
100
$0.079200
300
$0.069300
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SWPA4018S470MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.57A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA6045S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

SWPA5020S100MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),10uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR68NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:6.4A ,lrms:2.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S180MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,1.6A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4020S620MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),62uH,±20%,lsat:0.65A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S2R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),2.7uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S620MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),62uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S100MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:1.6A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S100MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.6A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.025885 More

MPH201206SR33MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),330nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S560MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.26A ,lrms:0.28A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S6R8MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.84A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S220MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.46A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S120MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.68A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S101MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,600mA ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S4R3MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),4.3uH,±20%,lsat:2.95A ,lrms:2.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R8NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±30%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in