| Product number: | L12-30122R4N0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3012S2R4NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 2.4uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.6A |
| DC Resistance : | 1.15A |
| Description: | Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),2.4uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

SWPA3015S1R0MT
Wire Wound Chip Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.0uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.026319 More

SWPA4020S820MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),82uH,±20%,lsat:0.5A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010S4R7MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.2uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018SR47NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),470nH,±30%,lsat:4.3A ,lrms:4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S3R3MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:2.45A ,lrms:1.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.031668 More

SWPA3015S5R1MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),5.1uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.05A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S6R8MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.84A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S330MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S221MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),220uH,±20%,lsat:0.27A ,lrms:0.17A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S220MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),22uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.38A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S470MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.57A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S470MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S560MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.33A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S4R7MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.9A ,lrms:1.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR24MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),240nH,±20%,lsat:10.5A ,lrms:4.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S7R5MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),7.5uH,±20%,lsat:2.2A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S360MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN4012H2R2MT
Power Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.059217 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in