✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT658P30VC05290601CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBT589 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 50V |
| Power Disspation : | 310mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMBT589 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,310mW ,1000mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMBT589_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZO
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

BF822
Bipolar Transistors ,BF822 ,NPN ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

S9014W
Bipolar Transistors ,S9014W ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,100mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WQ1
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,GR
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,D
$0.000000 More

2SC4617
Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BQ
$0.000000 More

BF820
Bipolar Transistors ,BF820 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6F
$0.000000 More

BC846
Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1B
$0.000000 More

BF821
Bipolar Transistors ,BF821 ,PNP ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV4
$0.000000 More

2SC2715
Bipolar Transistors ,2SC2715 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,350mW ,50mA ,SOT-23,RR1
$0.000000 More

KSA1182
Bipolar Transistors ,KSA1182 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,F1Y
$0.000000 More

MMST4401
Bipolar Transistors ,MMST4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC808
Bipolar Transistors ,BC808 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,800mA ,SOT-23,5F
$0.000000 More

MMST3906
Bipolar Transistors ,MMST3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,200mW ,200mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QY
$0.000000 More

S9018
Bipolar Transistors ,S9018 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in