✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R01-0805-1K00F1W0000ZCR0 |
| Manufacturer Product Number: | CR0805F81001G |
| Manufacturer : | LIZ |
| Series : | LIZ-CR |
| Type : | Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 0805 |
| Resistance Value : | 1KΩ(1KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | Thick Film Chip Resistor ,0805 ,1K ,±1% ,1/8W ,- ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LIZ |
| Product Series | Type CR |
| Product Type | Thick Film Chip Resistors |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 1005 0201 0402 0603 0805 1206 1210 1812 2010 2512 |
| Resistance Range | 0Ω,1Ω~100MΩ |
| Resistance Tolerance | B=±0.1% D=±0.5% F=±1% G=±2% J=±5% K=±10% |
| Rated Power | 1= 1W 2= 3/4W 3= 1/2W 4= 1/4W 8= 1/8W A= 1/10W B= 2W F= 1/16W H=1/20W L |
| Operating Temperature Range | -55℃~+125℃ (01005&0201 ); -55℃~+155℃ |
| storage condition | 5~30℃, 30~75%RH. |
| Ceramic substrate | Al2O3 |
| Resistive layer | RuO2 + glass |
| plating layer | Ag,NiCr ,Ni,Matte Tin |
| Max Working Voltage | 200V |
| Max Overload Voltage | 500V |
| Resistance Value of Jumper | <50mΩ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 英文LIZ _Profile_e.pdf |
| 丽智_Compan_Profile.pdf | |
| Data Sheet | LIZ_CR.pdf |
| Electronic | 丽智LIZ-Electronic.pdf |
| 1_LIZ麗智電子產品目錄2020 Q3.pdf | |
| RoHs Report | LIZ_RZ_ROHS.pdf |
| REACH Report | LIZ_RZ_REACH.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

CR0201F174RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,174R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F232RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,232R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F2K70Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,2.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F127RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,127R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F374RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,374R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F180KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,180K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K15Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.15K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F10K5Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,10.5K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F1K62Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,1.62K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F18K7Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,18.7K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F287KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,287K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F324KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,324K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F4K42Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,4.42K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F165RQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,165R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F5M60Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,5.6M ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F121KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,121K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F499KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,499K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F11R0Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,11R ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F620KQ10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,620K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More

CR0201F46K4Q10Z
Thick Film Chip Resistor0201 ,46.4K ,1% ,1/20W ,- ,±200PPM ,EVER-CR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in