✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-102KF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F102KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 102KΩ(102KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,102K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-03

CRW0612F1K54P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.54K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K69P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.69K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F158RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,158R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in