✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-10R7F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F10R7E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 10.7Ω(10.7R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,10.7R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

CRW0612F127KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K27P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.27K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in