✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-110RF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F110RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 110Ω(110R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,110R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

CRW0612J1K80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F121KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,121K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F133RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,133R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K33P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.33K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in