✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-22K6F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F22K6E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 22.6KΩ(22.6KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,22.6K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

CRW0612F1K24P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.24K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K02P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.02K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in