✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-249RF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F249RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 249Ω(249R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,249R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

CRW0612F10K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F137RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,137R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in