✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-29R4F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F29R4E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 29.4Ω(29.4R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,29.4R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-18

CRW0612F165KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F127KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,127K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F137KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,137K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,220K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in