✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3M00J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J3M00E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3MΩ(3MR) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3M ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612J16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K24P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.24K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K33P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.33K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K87P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.87K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in