✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-3K74F1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805F3K74P05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 3.74KΩ(3.74KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,3.74K ,±1% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

HR0402F30K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,30K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J22K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F402RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,402R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J62K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,62K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F191RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,191R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F35K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,35.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J120RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K65Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.65K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F374KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,374K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1K10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3M30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.3M ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K30Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.3K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F274RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,274R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F64K9Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,64.9K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F475KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,475K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F37K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,37.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F41K2Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,41.2K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K80Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.8K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in